1902’Den Günümüze Dünyanın En Büyüğü

1902’Den Günümüze Dünyanın En Büyüğü

1902’den Günümüze Dünyanın En Büyüğü

Real Madrid Futbol Kulübü, dünya futbolunun en iyi ve en iyi dekore edilmiş kulüplerinden biridir. 1902 yılında kurulan Real Madrid, İspanyol futbol tarihinin en başarılı ve ünlü kulübüdür. Real Madrid ilk olarak Madrid Futbol Kulübü olarak kuruldu. 1929 ‘da kulüp, Kral XIII. Alfonso’nun onuruna resmi olarak Real Madrid olarak yeniden adlandırıldı. Bu isim takıldı ve o zamandan beri takımı süsledi.

Real Madrid, 110 yıllık tarihi boyunca 33 La Liga şampiyonluğu, 19 Copa del Rey kupası, 11 UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, iki UEFA Kupası galipleri Kupası, üç UEFA Süper Kupası, dört Kıtalararası Kupa, iki FIFA Kulüp Dünya Kupası ve daha pek çok rekora imza attı. Efsanevi baş antrenörü Emilio Butragueño ve Miguel Muñoz, Cristiano Ronaldo, Zinedine Zidane ve Iker Casillas gibi diğer ünlü oyuncularının rehberliğinde Real Madrid, dünyanın en başarılı ve ikonik futbol kulüplerinden biri haline geldi. Betine

Efsanevi Rekabet Devam Ediyor

Real Madrid’in FC Barcelona ve Atlético Madrid ile olan rakipleri de efsanevi statüsünü dünyaya yaymaya yardımcı oldu. İki İspanyol devi arasındaki ünlü El Clásico maçı, dünya çapında milyonlarca insan tarafından izleniyor ve her sezon en önemli ve en çok beklenen futbol maçlarından biri olmaya devam ediyor. Real Madrid, İspanyol ve Avrupa futboluna hükmetmeye devam ediyor ve önümüzdeki yıllarda daha büyük başlıklar atmaya kararlıdır.

Spor