2022 Dünya Kupası Revize  28 İntihaldocx

2022 Dünya Kupası Revize 28 İntihaldocx

2022 Dünya Kupası Hakkında Bilgiler

Dünya genelinde futbol üzerine düzenlenmiş en büyük organizasyon olan Dünya Kupası, birkaç gün önce Katar-Ekvador maçı ile resmen başladı. Bu sene gerçekleştirilen Dünya Kupası’nın bir diğer önemli özelliği de ilk kez Dünya Kupası turnuvasının bir Arap ülkesinde düzenlenecek olması. Toplam beş kentte, 8 stat da 64 müsabakaya sahne olacak Katar’da, 2022 Dünya Kupası için takımlar, 8 grupta mücadele edecek.

Grup maçları 20 Kasım -2 Aralık tarihleri arasında oynanacak. Bu tarihler arasında düzenlenecek grup maçlarının sonucunda, ilk 2 sırada yer alan takımlar son 16 turuna yükselmiş olacak.

Turnuva Formatı

2022 FIFA Dünya Kupası‘nda gerçekleştirilecek olan son 16 turu maçlarının 3-6 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirileceği bilinmekte. A-B, C-D, E-F ve G-H grupları arasında ve ilk 2 sırasında yer alan takımlar, çapraz eşleşme usulüne göre birbirlerine rakip olacaklar. Son 16 turu müsabakalarında galip gelen ekipler, adlarını çeyrek finale yazdıracak ve çeyrek finalist olacaklar. Bu sayede futbolseverler olası sonuçlarını hesaplayarak favori takımlarının turnuva yollarını hesaplayabiliyor.

2022 Dünya Kupası Fikstürü

Çeyrek final karşılaşmaları 9-10 Aralık tarihleri arasında yapılacak. Bu çeyrek final karşılaşmalarından galibiyetle ayrılan takımlar, yarı finale yükselecek. 13-14 Aralık’ta oynanacak yarı final maçı oynanacak. Bu maçta rakiplerini mağlup eden takımlar bir üst tura atlayacak ve finalde mücadele etmeye hak kazanacak. Yarı final maçlarında mağlubiyete uğramış olan takımlar 17 Aralık’ta 3.’lük maçı için karşı karşıya gelecek. 2022 Dünya Kupası şampiyonası ise 18 Aralık’ta oynanacak ve kupanın 2022’deki sahibi resmen belli olacak.
Siz de futbol tarihine dair haberlere ulaşmak için Ganobet adresine tıklayabilir, futbola dair tüm bilgileri bu platform aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca bahislerinizle Dünya Kupası heyecanına siz de katılabilir, kazanç elde edebilirsiniz.

Spor