Air Jordan Nba Tutkunları Tarafından Özleniyor

Air Jordan Nba Tutkunları Tarafından Özleniyor

Air Jordan NBA Tutkunları Tarafından Özleniyor

Michael Jordan tüm zamanların en iyi basketbol oyuncularından biriydi. 17 Şubat 1963 ‘te Brooklyn’de doğdu, Wilmington, Kuzey Carolina’da büyüdü.On altı yaşındayken Jordan, lisesinde üniversite basketbol takımına katıldı, ancak bütçe nedenleriyle ertesi yıl kesilecekti. Bu deneyim onun rekabetçi ruhuna ilham verdi ve kendini daha iyi bir oyuncu haline getirmek için çok çalıştı. Joybet

Jordan, kolej basketbolu oynadığı ve 1982 ‘de ulusal şampiyonluğu kazandığı Kuzey Carolina Üniversitesi’ne devam etti. Jordan, 1984 NBA Seçmeleri’nde Chicago Bulls için ilk tur seçimi oldu.

Bulls ile geçirdiği süre boyunca Jordan, altı NBA şampiyonluğu kazandı ve ona “Tüm Zamanların En Büyükleri” lakabını kazandırdı. Ayrıca takımın basket atmasına, beş MVP ödülü kazanmasına ve birkaç ödül daha almasına öncülük etti.Jordan, 2001 yılında Washington Wizards’a ünlü hamlesini yaptı ve takımın playofflara ulaşmasında etkili oldu. 2003 yılında NBA’den ayrıldı ve 2010 yılında Charlotte Bobcats’in sahibi oldu.

Michael Jordan, sıkı çalışması ve spora olan bağlılığıyla tarihteki en büyük basketbol oyuncularından biri olarak kabul edilir. Oyunda güçlü bir etki olmaya devam ediyor, liderliği ve hırsı bugün hala belirgindir.

Michael, 1984 NBA Seçmeleri’nde Chicago Bulls tarafından draft edildi. Bu Michael Jordan’ın efsanevi kariyerinin başlangıcıydı. Kısa sürede kendini zorlu bir atlet ve lider olarak kabul ettirdi ve Bulls’u 1991 ‘den 1993’ e kadar üst üste üç şampiyonluğa taşıdı. Bu süre zarfında Ürdün altı kez NBA MVP’si seçildi, beş MVP ödülü kazandı ve 14 All – Star takımına seçildi.

Spor