Antabus İlaç Reçetesiz Alınır mı

10 Tem

Antabuse reçetesiz satın alınabilir mi? makalemizde Antabus reçetesiz satılıyor mu?, Antabuse’u aldıktan kaç gün sonra alkol alınabilir? ve Antabus ilacı kullanan kişilerin yorumları Gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Antabuse Reçetesiz Satın Alınabilir mi?

Antabuse, alkol bağımlılığından kurtulmayı hedefleyen önemli ilaçlar arasında yer almaktadır. Antabuse reçetesiz kullanılabilir mi? Bu, alkol bağımlılığıyla mücadele eden hastaların ve yakınlarının merak ettiği bir konudur. Alkol bağımlılığı ciddi bir sorundur. Tedavi edilmesi gerekir. Alkol bağımlılığı psikiyatri klinikleri veya AMATEM tarafından tedavi edilir. Antabuse reçetesiz kullanılamaz. Bu ilacın reçetesi psikiyatristler tarafından yazılmalı ve onaylanmalıdır. Aksi takdirde hasta ilacı kullanamaz.

Antabuse Reçetesiz Satılır Mı?

Antabuse’un reçetesiz satılıp satılmadığı merak konusudur. Ancak böyle bir ilacın reçetesiz verilmesi düşünülemez. Alkol bağımlılığını önlemek için kullanılan Antabuse mutlaka reçete ile alınmalıdır. Eğer ilacınız bittiyse, reçetesiz olarak eczaneden Antabuse alamazsınız. Bu nedenle hasta kullanıcılar reçete konusunda dikkatli olmalı ve ilacı bitmek üzereyken reçetelerini getirmelidir. Alkol bağımlılığından kurtulmak için kullanılan Antabuse’un düzenli olarak alınması gerekir. Reçetesiz satılmadığı için hastaların psikiyatristlerine reçete yazdırmaları gerekmektedir.

Antabuse’u Aldıktan Kaç Gün Sonra Alkol Alabilirsiniz?

Antabuse kullanıldıktan sonra kaç gün alkol tüketilmesi gerektiği hastalar için çok önemlidir. Antabuse, disülfiram içerir. Disülfiram alkol ile etkileşime girdiğinde sistemik vazodilatasyon gelişebilir. Ancak yüksek tansiyonu tetikler. Ayrıca kişilerde mide bulantısı ve solunum yetmezliği görülebilir. Bu nedenle Antabuse kullanıldığı sürece alkol tüketilmemelidir. Disülfiram, ilacı bıraktıktan sonra bile kanda etkisini gösterecektir. Bu nedenle kişi 14 gün boyunca alkol tüketmemelidir. Aksi takdirde sonuçları ciddi olabilir.

Antabuse İçtiğinizde Ne Olur?

Antabuse içildiğinde ne olur? Kullanıcı hastalar için önemli bir sorudur. Antabuse alındığında alkol bağımlılığı kademeli olarak en aza indirilecektir. Elbette alkol sorununu aşmak için doktorun söylediklerini kabul etmek ve sıkı bir şekilde takip etmek çok önemlidir. Alkol bağımlılığı olan kişiler, işbirliği yaptığım sürece Antabuse’un hayatlarındaki olumlu etkilerini gözlemleyebilirler. Alkolden kurtulmak isteyen kişiler Antabuse ile tedavi edilir. Antabuse, alkolü parçalamaktan sorumlu olan asetaldehit maddesini bloke eder ve alkol vücutta tehlikeli bir şekilde dolaşır. Kişi bu ilaç sistemde iken alkol tüketirse çok ciddi sonuçlarla karşılaşabilir. Bu nedenle ilaç kullanıldığı sürece alkol içmemelidir. Antabuse Reçetesiz Satılır mı?

Antabuse İlaç Kullanıcılarının Yorumları

Antabuse kullananların yorumları oldukça ümit verici. İlacın kullanımı sırasında kişi alkol ile arasına ciddi bir duvar örüyor. İnsanlar içkiyi bırakmaya karar verdiğinde Antabuse ile içkiyi tamamen bıraktıkları gözlemleniyor. Antabuse kullananlar, ilacın bitiminden sonra ilacı kullanmadıkları için alkole karşı direnç göstermeye başlıyor. Birçok alkol bağımlısı Antabuse sayesinde içkiyi bırakmış durumda.

Antabuse’u Nerede Bulabilirim?

Antabuse’u nereden bulabileceklerini soran birçok bağımlı ve bağımlı yakını vardır. Antabuse eczanelerden temin edilebilir. Ancak bu ilaç doktor reçetesi ile ve doktor reçetesi ile alınmalıdır. Birçok kişi alkol nedeniyle yakın çevresiyle sorun yaşamaktadır. Bazı kişiler alkol bağımlısının içmesini engellemek için ilacı vermeyi düşünebilir. Bu çok yanlış bir yöntemdir ve tehlikeli sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle alkol bağımlısı doktorla görüşmeli ve tedaviyi kabul etmelidir. Bu şekilde ilaç eczaneden satın alınabilir ve kullanılmaya başlanabilir.

Şunlara mutlaka göz atın: