Atp Rotterdam Tenis Turnuvası

Atp Rotterdam Tenis Turnuvası

ATP Rotterdam Tenis Turnuvası

ATP Dünya Turu, erkekler ve kadınlar için önde gelen uluslararası tenis devresidir. Hollanda’nın Rotterdam kentinde düzenlenen turnuva, dört dünya turu turnuvasından biridir ve yıl boyunca her ay düzenlenmektedir. Her turnuvada 16 takım ve toplam 32 oyuncu bulunur. Her turnuvanın galipleri muazzam finansal ödüller alır. Aslında, bazı ATP oyuncuları bir yılda üniversite eğitim ücretlerini ödemeye yetecek kadar kazanıyor. Tenis raketi kullanımı profesyonel standartlarda gerçekleşir.

ATP Dünya Turu dört farklı yarışmadan oluşuyor: Avustralya Açık, Fransa Açık, ABD Açık ve Wimbledon. Bunlar tüm ATP profesyonellerine ve WTA amatörlerine açıktır. Oyuncular, yerel turnuvaları kazanarak bu turnuvalara katılmaya hak kazanmalıdır. Ayrıca kendilerini turnuvaya hazırlamak için bir dizi turnuva öncesi ısınma maçında da yarışırlar. Turnuva sırasında profesyonel antrenörler, oyunculara maçlarını nasıl oynayacakları konusunda taktikler ve tavsiyeler vererek yardımcı olur.

ATP Rotterdam Tenis Turnuvası Etkinlikleri

ATP Dünya Turu tenis etkinlikleri, hayatın her kesiminden milyonlarca hayran çeker. Yarışmalar dünyanın dört bir yanındaki büyük şehirlerde gerçekleşir, bu nedenle seyahat eden hayranların konaklama ve yemek işletmeleri için birçok seçeneği vardır. Bunlar özellikle tatillerinde yapacak yeni bir şey için aç olan çocuklu ailelere hitap ediyor. Taraftarlar ayrıca etkinlik sitesinde bulunan çok çeşitli ürünler arasından seçim yapabilir. Bu şekilde, tenis sevgisi olmayan insanlar bile bir ATP Dünya Turu etkinliğinde eğlenebilir. Tenis ayakkabıları sporcuların en çok giydiği ayakkabılardır.

Avustralya Açık Organizasyonu

Oyuncular Avustralya Açık’ın ilk gününde 18 yaşında olmalı ve doğrulama amacıyla bir doğum belgesi sunmalıdır. Bu turnuva sadece erkeklere açıktır; kadınların sezonları boyunca, erkeklerin müsabakalarından birkaç hafta sonra gerçekleşen ayrı müsabakaları vardır. Diğer tüm turnuvalar hem erkeklere hem de kadınlara açıktır, ancak sezon boyunca yalnızca erkek bölümleri için puan verir. Oyuncular, onaylanmış WTA etkinlikleriyle sezonlarını bitirdikten sonra, yerel turnuvalara katılmaya hak kazanırlarsa veya aktif bir WTA devresine sahip bir ülkeden bir ATP oyuncusuysalar, ATP Dünya Turu play-off’larına girebilirler.

Her ATP Dünya Turu Turnuva, oyuncuların eğlenmesi için birkaç farklı aktivite sunar. Avustralya Açık’ta taraftarlar, Melbourne’deki Titan Stadyumu’nun içine inşa edilmiş bir arenadan maçları izliyor. Bu stadyum 70.000’den fazla taraftara sahiptir ve seyircilerin tenis kortunu doğrudan görmelerini sağlayan tabandan tavana pencerelere sahiptir. Tenis çantaları ekipman taşıma konusunda etkilidir.

Spor