Avantajlı Konut Kampanyaları Hakkında

Avantajlı Konut Kampanyaları Hakkında

Avantajlı Konut Kampanyaları Hakkında Bilgiler

Belli bir birikim neticesinde ev sahibi olmak isteyen vatandaşların sayısı gitgide artmaktadır. Bu anlamda banka kredilerinin sağladığı destek oldukça önemli bir açığı kapatmaktadır. Diğer taraftan banka kredisi gündeme gelmeksizin bir ev sahibi olabilmek de pek kolay bir iş değildir. Bu noktada özellikle konut kampanyalarının önemli bir açığı kapattığını görmekteyiz. Nitekim çeşitli şekillerde kişiselleştirilen ödeme planları ile birlikte insanların tam olarak ihtiyacına yönelik biçimde geliştirilen kampanyalar İshale oldukları süre boyunca insanları önemli bir kolaylık imkânı sağlamaktadır. Bu noktada farklı illerde ve farklı bölgelerde çeşitli konut kampanyaları olduğunu görmekteyiz. Bu noktada özellikle TOKİ kampanyalarının oldukça önemli bir ağırlığa sahip olduğu görülmektedir. Söz konusu kampanyalarla ilgili olarak 2021 yılında 35 ilde TOKİ kampanyalarının geçerli olduğu görülmüştür.

Daha önce de belirtildiği üzere TOKİ’nin toplu konutlarla ilgili olarak sağladığı kampanyaların oldukça önemli bir oranda insanların ev gereksinimine yönelik arzı ortaya çıkardığı anlaşılmaktadır. Farklı kalite gruplarında olan evlerin kişiselleştirilmiş fiyat grupları ile birlikte insanlara sunuluyor olması oldukça önemli bir imkânı ortaya çıkarmıştır. Özellikle farklı kriterler neticesinde konut alma imkânı sağlayan TOKİ resmi internet sitesi üzerinden iletişim sağlanarak yapılan başvuruları kabul etmektedir. Bu noktada kampanyaların dâhil olabilme koşulları arasında daha önce herhangi bir konut tapusu sahibi olmamış kişiler ön plandadır. Diğer taraftan çeşitli öncelikli grup özelliğinde olan engelliler, şehit yakınları, gaziler gibi imseler içinde kolaylıklar sağlanmaktadır. TOKİ ile ilgili olarak bilinmesi gereken hususlar arasında aynı zamanda yapılacak başvuruların 25 yaş üzeri kriterinde de Yetkin olunması gerektiğini görmekteyiz.

Konut kampanyaları bazında avantajlı seçenekler arasında TOKİ haricinde gerçekleştirilen çeşitli projelerin özel şirketler sağlandığı görülmektedir. Bu noktada inşaat sektöründe önde olan firmalar arasında yer alan grupların bilhassa Esenyurt’ta oldukça faal olduğu anlaşılmaktadır. Toplamda 46.000 metrekare alanda çeşitli sosyal donatılara sahip olan projelerin sahibi olan kurumsal veya kurumsal ortaklık içeren projelere ev sahipliği ettiği görülmektedir. Bu alanda yapılan çalışmalarda bilhassa sosyal alanların da ön plana çıktığı fark edilmektedir.

Genel Kültür