Basketbol Dünya Şampiyonası Başlıyor

Basketbol Dünya Şampiyonası Başlıyor

Basketbol Dünya Şampiyonası Başlıyor

Türkiye bir büyük organizasyona daha ev sahipliği yapacak. 3×3 Kolej Basketbolu Dünya Şampiyonası elemeleri İstanbul Teknik Üniversitesi’nde 24 takım arasında oynanacak ve final, Cumhuriyetin 100. yıl dönümü kutlamaları sırasında Galataport’ta yapılacak. Deneme bonusu

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu, İstanbul’da büyük bir organizasyona ev sahipliği yapıyor. 29 Ekim Cumartesi günü Galataport’ta düzenlenen 3×3 kolej basketbol turnuvasında 24 takım finalle mücadele edecek. Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Günay, Türkiye’nin bu yılki en büyük organizasyonu olan 3×3 Dünya Şampiyonası hakkında bilgi verdi. Muhammed Günay, “Cumhuriyetimizin 100. yıl kutlamalarının başlangıcı sayılan 29 Ekim’de dünyanın en güzel şehirlerinden biri olan İstanbul’dan dostluk ve barış mesajı göndereceğiz. Dünyanın gözü TRT Spor ve Eurosport Türkiye yayınlarında olacak.”

TÜSF Başkanı Günay şu açıklamayı yaptı:

Aslında şampiyonaya Çin ev sahipliği yapacak ama maçtan sonra ligimiz üst düzeyde olduğu için 3×3 kolej takımımızın kalitesi bize sağlanıyor. Böylesine büyük bir etkinliğe ev sahipliği yapmak için spor departmanımızla görüştük ve onların rızasıyla ev sahipliğini devraldık. Bu, bu formatta ikinci kez yapılacak. Etkinlik, finaller ilk olmak üzere 6 kıtaya bölünmüştür. Her kıtada bu 6 takım belirlendikten sonra dünya şampiyonu belirlenir. Bu turnuvada kızlarımız Gazi Üniversitesi’nde, erkek çocuklarımız Manisa Celal Bayar Üniversitesi’nde bir araya geldi. Bir de joker süreci vardı. Bu konuda müdahale ettik ve gerekli görüşmeleri yaptık, başarılı olduk ve şampiyonaya ev sahibi olarak İstanbul Teknik Üniversitesi takımını dahil ettik. Yarışmaya 24 takım katılacak. Ülkemizi temsil edecek 3 takım göndereceğiz.

Spor