Bir İngiliz Dizisi Black Mirror

Bir İngiliz Dizisi Black Mirror

Bir İngiliz Dizisi: Black Mirror

Bilim kurgu kategorisinde yer almakta olan Black Mirror isimli dizi Netflix platformunda yerini korumakta olan bir dizidir. 5 sezona hakimiyetini kurmuş olan bu dizisinin ilk bölümü 4 Aralık 2011 tarihinde yayımlanmaya başlamıştır. Bilim kurgu kategorisi haricinde drama, macera, hiciv türleri arasında da yer almakta olan bir dizidir. Miley Cyrus, Daniel Kaluuya, Bryce Dallas Howard, Hayley Atwel gibi isimlerin yer almış olduğu bir kadroya sahip olan seridir. Netflix platformu üzerinden izleyenler arasında ise %91 oranında beğeni toplamış olan bir dizi serisidir. Black Mirror kelime anlamı olarak ise Kara Ayna anlamına gelmektedir. 2011 yılımda yayımlanmış olan bu dizi kazanmış olduğu ün ve popülarite üzerine 2015 yılında Netflix platformu üzerinden satın alınmış ve platform üzerinden yayımlanmaya başlanmıştır. Dizinin 5.sezonu ise en son 2019 yılında seyirci ile kavuşmuştur. 5 sezondan oluşan bu dizi toplamda 22 bölüm olmak üzere her bir bölümü 43 ile 75 dakika aralığında sürmektedir.

Black Mirror Dizisi Ne Anlatmaktadır

Başta aksiyon türünde yer almakta olan bu dizi macera, hiciv ve drama türleri arasına da girmiş olan bir dizidir. Dizi konu olarak ise bir bilim kurgu antolojisi olmakta olan bu dizi, insanlık çağının en görkemli ve en havalı olacak olan buluş ve keşiflerinin, en karanlık kısımda kalmakta olan içgüdü ve hislerinin zıtlaşmakta olduğu karmaşık bir teknoloji olduğunu belirtiyor. Bu teknoloji ile dolu olacak olan yakın bir gelecek dizide konu ediniyor. Dizi Netflix platformunda gerilim dizileri arasında yerini koruyan bir dizidir. İzleyicileri ve yapımcıları tarafından Black Mirror dizisinin 18 yaş ve üzerindeki izleyiciler için izlenmesi doğru olduğu söylenmektedir.

Black Mirror Dizisine Nereden Erişim Sağlanması Mümkün Olacaktır

Black Mirror dizisi Netflix platformunda yer almakta olan bir dizidir. Diziye erişim sağlanabilmesi için ise platforma özel bir üyelik ya da aboneliğin bulunması gerekiyor. Bu üyelik ya da abonelik sayesinde diziye ulaşım platform üzerinden sağlanabilir. Ayrıca arama motorundan netflix izle ya da netflix film izle gibi arama etiketleri ile de diziye ulaşım sağlanması mümkün olacaktır.

Genel Kültür