Gamze Karta Sosyal Medya Başarısı

Gamze Karta Sosyal Medya Başarısı

Gamze Karta Sosyal Medya Başarısı

Sosyal medya kullanımının zaman içerisinde bir sektör haline gelmesi bu alandaki akışı çok farklı bir noktaya taşımıştır. Gerek burada içerik üretici kesim olarak ve gerekse de buradaki içerikleri tüketen kesim olarak farklı farklı özelliklerin söz konusu olduğunu ifade etmek durumundayız. Zaman içinde daha da büyüyen ve gelişen sosyal medya ile ilgili ülkemizde de birçok farklı eğilim olduğunu görmekteyiz. Sosyal medya kullanıcılarının içinde bulunduğu yaş gruplarından mesleklere cinsiyete kadar farklı farklı istatistikler mevcuttur. Bu istatistiklerin en çok yoğunlaştığı uygulamalar arasında TikTok fazlasıyla dikkat çeken bir yapıya sahiptir. Genel itibarıyla video içeriklerinin paylaşıldığı bu platformda çeşitli akımlar kullanılarak farklı arka plan seslerle veri akışı sağlanmaktadır. Gamze Karta yerli TikTok kullanıcılar arasında ünlü fenomenlerden bir örnektir.

TikTok video içeriklerinin viral hale geldiği, çeşitli akımların popülerleştiği ve adeta dalga dalga yayıldığı bir platformdur. Özellikle genç yaştaki kullanıcıları ile ön planda olan bu platform hakkında yıldız isimlerden bahsedebiliriz. Ülkemizde TikTok fenomeni haline gelen genç yaştaki kullanıcılar arasında Gamze Karta da yavaş yavaş önemli bir başarı yakalamaya doğru ilerliyor. Bu açıdan Tiktok’ta 1.4 milyon takipçi kitlesi ile oldukça dikkat çekici bir profile sahip gözüküyor. Paylaşımlarının genelindeki beğeni sayılarının farklılaştığı ünlü fenomen milyonluk beğenileri ile birçok kişinin dikkati altında. Toplam beğeni sayısının 42 milyonu bulduğu TikTok fenomeni aynı kitleyi Instagram’a da taşıma niyetinde gözüküyor.

Gamze Karta ile ilgili dijital basında yer alan birçok farklı konu olduğunu görmekteyiz. Özellikle TikTok başarısının söz konusu medyatikliği ile ilgili olduğunu görmekteyiz. Takipçileri ile arasında duygusal bağ kuran Gamze Karta sadece dış görünüşü ile dikkat çeken bir fenomen değil. Aynı zamanda tarzı karakteri ve seçimleri ile yükselmeye devam ediyor. BenGamzeKarta adıyla Instagram’da da yer alan ünlü fenomenin oldukça dikkat çekici fotoğrafları hesabında yer alıyor. TikTok videolarından kesitlerin de paylaşıldığı Instagram hesabında ünlü fenomenin arkadaşları ile olan görüntüleri de mevcut. Bu sayede arkadaşları ile olan bağının kuvvetli olduğu ve hatta kavgalı olmadıklarını da buradan anlıyoruz.

Genel Kültür