Güzelliğimizi koruyup yaşlanmayı geciktiriyoruz

Güzelliğimizi koruyup yaşlanmayı geciktiriyoruz

Crown Estetik yeni geliştirilen bir teknik ile zamanın cildiniz üzerindeki etkisini yok edip, yıllar önceki görüntüsüne kavuşturuyor. Özellikle 30 yaşından sonra ciltteki kolajen, elastin ve Hyalüronik asit önemli miktarda kayba uğrar. Bu kayıplar ise kendisi ince çizgiler, kırışıklıklar ve solgunluk olarak göstermeye başlıyor.

Yaşlanmayı geciktirmek mümkün

Yaşlanmayı ve ciltteki bozulmayı önlemek için geliştirilen Profhilo; cildimizdeki kolajen ve elastin üretimini teşvik etmeye yardımcı olmak için özel olarak formüle edilmiştir. Cilde parlaklık katarak,nemlendirmeye de yardımcı olan Profhilo, standart Hyalüronik asitlerden çok farklı bir üretim metoduyla üretilmiştir. Alerji oluşturmayan bir yapıya sahip olan bu teknik, hücre dışı matriksin yapılandırılmasını sağlayarak cildimizin elastikiyeti ve dolgunluğu için gerekli olan hücrelerin yenilenmesine uygun ortam yaratıyor. Aynı zamanda yağ dokusunun hacmini de arttıran Profhilo,yüzdeki çöküklük, ciltteki ince kırışıklar ve solgunluk gibi sorunları ortadan kaldırarak, gözle görülür bir sonuç sunuyor.

– Tekniğin en önemli özelliği ise 4 hafta aralıkla uygulanan 2 seansla ve sadece 5 noktaya iğne yapılarak istenilen forma kavuşturuluyor. Çok daha az enjeksiyon noktası ile maksimum etki yaratan Profhilo, yüz,boyun, dekolte bölgesi ve ellerde uygulanabiliyor.

Konu ile ilgili olarak Dr. Saliha Sönmezateş; ”Yaşlandıkça cildin kolajen üretme kabiliyeti azalmaya başlar bu nedenle özellikle 30’lu yaşlardan sonra cildimizi korumaya yönelik önlemleri almamız gerekiyor. Profhilo ise cilde hacim ve ışıltı sağlar. Bu nedenle de yorgun, donuk görünümü yok ederek genel olarak daha genç bir görünüme kavuşturur. Bu uygulama Türkiye’de yeni yeni bilinmesine rağmen şuan merkezimizde uyguladığımız en popüler ve etkili tedavilerden.” diye bahsediyor.

Yaş sınırın olmadığı bu uygulamayı normal yaşlanma sürecindeki kişilerde gençleştirme amaçlı, elastik liflerde ve kolajendeki bozulmaların arttığı, akne ve ya akne izi durumlarında, yağ dokusunda kayıp ve ya bozulma durumunda da uygulanabilir.

Kaynak: cagdasyorum.com

Moda ve Yaşam