İlk Günkü Yeniliğini Koruyan Parke

İlk Günkü Yeniliğini Koruyan Parke

Her aşaması ayrı bir özen ve dikkat isteyen marküteri parke bulunduğu mekana ihtişam katan bir kaplama türü olarak öne çıkmaktadır. Markuteri sanatının geçmişi çok eskiye dayanmaktadır birlikte Osmanlı saraylarında da kullanılan bir kaplama türü olmaktadır. Eska Floor firması tarafından yapılan marküteri parke oldukça sağlam ve dayanıklı aynı zamanda bulunduğu mekana şıklık ve zarafet katarak hem doğal hem de kusursuz görünüm elde etmeye olumlu yönde katkı sağlamaktadır.

 Markuteri Parke Kullanım Alanları

 Hoş ve ihtişamlı bir görünüm elde eden özellikle oldukça önemli mekanlarda tercih edilen bir parke çeşidi olarak öne çıkmaktadır. Bu mekanlar arasında;

Büyük oteller

Kral daireleri

Kamu mekanları

Özel ve lüks kategorisinde yer alan mekanlar için markuteri parke tercih edilmektedir.

Uygulandığı alanda özellikle ortaya ya da odanın kenarlarına yapılan bir desen ile farklı dekoratif desenler ve boyutlarda zengin bir görünüm elde etmede faydalı olan marküteri parke özellikle mimarlar tarafından sık sık tercih edilen bir parke türü olarak öne çıkmaktadır.

 Markuteri Teknikleri Nedir?

 Markuteri parke yıllarca elle yapılan karmaşık ve zor olan bir işlem olması özelliği ile öne çıkmaktadır. Ancak değişince yaşanılan gelişmeler ile birlikte bu işlem daha basit şekilde olması sağlanmaktadır. Odun parçalarının oyulmuş daha sonra şekil verilmesi en eski teknik olmaktadır. Markuteri ince ahşap parçalar ile dikkatle monte edilmektedir.

 Markuteri Parke Fiyatları Nelerdir?

 Markuteri parke lüks ve zengin görünüm oluşturması nedeni ile diğer parke çeşitlerine göre daha pahalı fiyatlara sahip olmaktadır. Bir sanat olmasının yanı sıra ciddi işçilik ve emek isteyen bur işlem olması fiyatların oluşumunu etkileyen konular arasında yer almaktadır. Eska Floor firması markuteri parke konusunda yılların verdiği deneyim ve tecrübe sayesinde başarılı hizmetler sunmaktadır. Yüzde doğal ağaçtan elde edilen bu parke türü uzun yıllar ilk günkü yeniliğini korur ve her türlü aşınma ya da darbe gibi sorunlara karşı yüksek derecede mukavemet sağlamaktadır. Mekans ihtişam ve doğallığı aynı anda katma isteyen müşteriler için markuteri parke en doğru tavsiye olmaktadır. Yıllar boyunca yeniliğini koruması en dikkat çekici özelliği olmaktadır.

Genel Kültür