İnr Ölçüm Cihazı SGK Karşılıyor mu 2023

1 Tem

Inr ölçüm cihazı SGK 2024’ü kapsıyor mu? makalemizde Inr metre nasıl kullanılır, INR ölçer ne kadar? ve INR ölçüm cihazı devlet tarafından karşılanıyor mu? Bu ve benzeri sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

INR Ölçüm Cihazı Nasıl Kullanılır?

INR ölçüm cihazıHastanelerde tıbbi alanlarda kanın pıhtılaşma oranını ölçen tıbbi cihaz olarak kullanılmaktadır. Inr ölçüm cihazı, Uluslararası Normalleştirilmiş Oran anlamına gelir. IR ölçüm cihazı, hastaların kan pıhtılaşma oranını ölçerek bu durumların tespit edilmesine büyük ölçüde yardımcı olur. INR ölçüm cihazı genellikle kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların takibinde kullanılır. Böylece kan sulandırıcı ilaçların dozu belirlenmiş olur. Bu sayede kan sulandırıcı ilaç kullanan hastaların hayati risklerle karşı karşıya kalmaları önlenmiş olur.

INR Ölçüm Cihazı Fiyatı Nedir?

INR ölçüm cihazı fiyatı Marka, model ve özelliklerine göre değişmektedir. Ayrıca Inr ölçüm cihazları profesyonel laboratuvarlarda ve ev kullanımı için tasarlanmıştır. Bu nedenle Inr ölçüm cihazlarının fiyatı değişmektedir. Profesyonel Inr ölçüm cihazları genellikle daha pahalı ürünlerdir ve bu ürünler tıp alanında oldukça önemli bir yere sahiptir.

INR Ölçüm Cihazı SSI 2024’ü Kapsıyor Mu?

SGK, belirli sağlık ihtiyaçlarına yönelik tıbbi cihaz maliyetlerinin bir kısmını veya tamamını karşılamaktadır. Inr ölçüm cihazı modelleri açısından durumu ele alırsak; INR ölçüm cihazının SGK kapsamında olup olmadığı konusunda kesin bilgi sahibi olabilmek için sağlık kuruluşuna başvurmak gerekmektedir. Ancak maliyetler SGK ödenek listesinde yer almaktadır. INR ölçüm cihazı modelleri Söz konusu INR ölçüm cihazı modelleri hakkında bilgi almak için SGK il müdürlükleri ile iletişime geçebilirsiniz.

Şunlara mutlaka göz atın: