Lebron James Tüm Zamanların En İyisi Seçildi King Olduğunu Kanıtladı

Lebron James Tüm Zamanların En İyisi Seçildi King Olduğunu Kanıtladı

Lebron James Tüm Zamanların En İyisi Seçildi King Olduğunu Kanıtladı

Basketbol dünyasının en önemli isimleri arasında yer alan Lebron James, son dönemde yaptığı açıklamalar ve attığı adımlarla da gündeme gelmekte. NBA’in en başarılı oyuncuları arasında yer alan James, özellikle son dönemde sosyal ve kültürel konularda da sesini yükseltmeyi ihmal etmiyor. Oyuncu George Floyd’un polis şiddeti sonucu hayatını kaybetmesi sonrasında, Siyahi hayatı hareketine destek veren James, “sadece bir oyuncu değilim, siyah bir insanım” şeklinde bir açıklama yapmıştı. meritking

James, NBA’de sosyal engajman noktasında da öncü isimlerden biri. Ligde normal sezonun başlaması öncesinde, diğer oyuncularla birlikte siyahların hayatlarına yönelik farkındalık yaratmak amacıyla bir dizi sosyal mesaj paylaşan oyuncu, özellikle ırkçılık ve polis şiddetine karşı birçok kez sesini yükseltti. Oyuncunun bu tavrı, sadece saha içinde değil, sosyal ve kültürel konularda da liderlik özelliğini ortaya koyduğunu gösteriyor. İlerleyen günlerde de James’in, bu tavrını sürdürmesi bekleniyor.

Lebron James’in basketbol kariyeri de oldukça dikkat çekici. 2003 yılında Cleveland Cavaliers tarafından birinci tur beşinci sıradan draft edilen oyuncu, kariyeri boyunca 16 kez NBA All-Star seçildi ve üç kez NBA şampiyonluğu kazandı.

Ligin normal sezonu, COVID-19 salgını nedeniyle yarıda kalırken, James ve Lakers, yeniden başlayan ligde playoff mücadelesi veriyor. Oyuncunun, playoff sürecinde farkını ortaya koyması bekleniyor. Basketbol kariyeri kadar, sosyal ve kültürel konulara yönelik tutumuyla da dikkat çeken Lebron James, hem spor dünyasında hem de toplumun geniş kesimlerinde hayranlık uyandırıyor.

Spor