Makyaj çantalarının vazgeçilmezi: Highlighter

Makyaj çantalarının vazgeçilmezi: Highlighter

Yüze parlak ve aydınlık bir görünüm veren aydınlatıcılar, makyaj çantalarının vazgeçilmezi haline geldi. Likit, toz ve stik çeşitleriyle farklı kullanımlar için tercih edilen aydınlatıcılar, son dönemin en gözde makyaj malzemeleri arasında. Yüzlerde göz alıcı bir ışıltı yaratan aydınlatıcılar ile en popüler makyaj trendlerini uygulayabilirsiniz. Elmacık kemikleri, dudakların kenarı ve şakak bölgesi gibi yüzde ön plana çıkması istenen bölgelere sürülen aydınlatıcılar, canlı ve parlak bir görünüm elde edilmesini sağlıyor. Cilt tipine ve makyaj şekline göre değişiklik gösteren aydınlatıcıları seçmek de bu bakımdan önem kazanıyor.

Hangisini tercih etmeli?

– Eğer kuru bir cildiniz varsa likit aydınlatıcıları tercih edebilirsiniz. Yüksek pigment içeren likit aydınlatıcılar doğal bir görünüm elde edilmesini sağlar.

– Cildiniz hızlıca yağlanıyorsa, daha doğal bir görünüm için ise toz aydınlatıcılar size uygun olacak.

– Tüm yüze rahatlıkla uygulanabilen toz aydınlatıcılar doğal bir ışıltı sağlıyor. Kolay ve pratik bir kullanım için ise stick highlighter kullanabilirsiniz. Ayrıca hem allık, hem far hem de aydınlatıcı olarak kullanılabilen paletler de oldukça kullanışlı.

Aydınlatıcılar ile yüzünüzde farklılıklar yaratabilirsiniz

– Tercih ettiğiniz aydınlatıcınızı elmacık kemiğinize, burnunuza, kaşlarınızın altına, göz pınarlarınızda uygulayarak yüzünüzde vurgulamak istediğiniz bölgeleri öne çıkarabilirsiniz.

– Burnunuzun kontür yapılan kenarlarının ortasına gelecek şekilde dağıtabilirsiniz.

– Kaşlarınızın alt kısmına ve alnınızın orta kısmına aydınlık verebilirsiniz. Kaş kemerinin altına sürdüğünüzde kaşlarınızı daha kalkık görünmesini sağlayacak olan aydınlatıcıları, göz pınarlarınıza uyguladığınızda ise gözlerinizi daha büyük gösterebilirsiniz.

Kaynak: uzaktanhaber.com

Moda ve Yaşam