Saç Yıkama Suyunun Sıcaklığındaki Derece Nasıl Olmalıdır

Saç Yıkama Suyunun Sıcaklığındaki Derece Nasıl Olmalıdır

Saç Yıkama Suyunun Sıcaklığındaki Derece Nasıl Olmalıdır?

Saç yıkama suyunun belirli bir sıcaklık değerine sahip olması gerekmektedir. Saç yıkama suyunun ne çok sıcak ne de çok soğuk olmaması gerekir. Kullanılacak olan suyun ayarlaması dikkatli bir şekilde yapılmalı ve hemen akabinde de belirli bir ılık seviyede saç yıkanması gerekir. Yıkanacak olan saçların fazla sıcak su ile yıkanmış olması halinde saç derisine belirli zarar vermesi haricinde saçların kurumasına ve kepeklenmesine sebep olmasından kadar yol açmaktadır. Saçlar tamamı ile yıkandıktan hemen sonra yıkama işlemi bitirildikten sonra bir kez soğuk suya tutulması da saçların uzamasına sebep olan bir etken olarak bilinmektedir. Uzun saçı ya da kısa saçlı olan tüm bireylerin saçlarında suyun sıcaklık derecesi dikkatli bir şekilde ayarlanmış olması gerekmektedir.

Saç Bakım Yağlarının Saçı Uzatma Etkisi Var Mıdır?

Saç bakım yağları, saçta birçok etkinin oluşmasına sebep olan yağlardır. Bu yağlar saçlara düzenli ve kontrollü bir şekilde uygulandığınsa saçlar uzatma etkisini de saçlarda yaratmış olacaktır. Ancak bu yağlar çerisinde bir tercih yapılırken saç uzatma etkisine sahip olan saç bakım yağ ve yağ çeşitlerinin tercih edilecek olması da büyük bir önem taşıyarak yer almaktadır. Özellikle zeytinyağı, biberiye yağı, tatlı badem yağı ve çam terebentin bitkilerinden elde edile bitkisel ağlar saç uzatma konusunda etki elde edilmiş olan yağlardır. Ancak bitkisel yağların harici olarak saçlara uygulanabilecek bazı markaların hazır olarak ürettiği yağlar da yer almaktadır. Bu yağların da saça uygulanmış olması konusunda olumlu etkilere yer verildiği görülmüştür.

Ürünleri Uzmanlar Tarafınca Geliştirilen Kerastase Saç Bakım Ürünleri

Kerastase markası dünya üzerinde adını duyurmuş ve tüm dünyada kullanılmakta olunan bir markadır. Marka içerisinde yer alan Kerastase şampuan, saç bakım kremleri, saç bakım yağları, saç spreyleri ve diğer tüm ürünler alanında uzman olarak yer alan kişiler tarafından geliştirilen ürünlerdir. Kerastase markası içerisinde yalnızca saç bakım ürünleri değil birçok farklı alana ait olan kozmetik ürünlerinin üretimi de uzmanlar eşliğinde test ederek yapan bir markadır.

Moda ve Yaşam