Spor Yazarları Beşiktaş Kasımpaşa Maçını Değerlendirdi (1)

Spor Yazarları Beşiktaş Kasımpaşa Maçını Değerlendirdi (1)

Spor Yazarları Beşiktaş Kasımpaşa Maçını Değerlendirdi

Süper Lig’de oynanan 18. hafta mücadelesinde Beşiktaş, Kasımpaşa’yı sahasında konuk etti. Mücadele Beşiktaş’ın 2-1 üstünlüğü ile sona erdi. Derbi haftasında galibiyet alan Beşiktaş böylece 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu. Mücadelenin ardından spor yazarları Beşiktaş Kasımpaşa maçını değerlendirdi.

Turgay Demir – Kartal Geliyor

Spor yazarı Turgay Demir Kartal geliyor başlığıyla kaleme aldığı yazısında Şenol Güneş’in takımın başına geldiğinden beri bir taraftan 3 puan alırken diğer taraftan takımının özgüvenini yükselttiğini ifade etti. Maçın ilk yarısında Kasımpaşa defansını ortadan yaran Cenk ve Weghorst’un gösterdikleri etkili performans ile rakip kaleye kolayca ulaşan bir Beşiktaş olduğunu ifade eden yazar, temponun yükseldiği anlarda Beşiktaş’ın golleri bulduğunu fakat oyunun temposu düştükçe ne yapacağını bilmeyen bir oyun oynadığını ve basit oynamak isterken yapılmaması gereken basit hataları yaptığını belirtti. Gedson’un Beşiktaş’ın en önemli kozlarından biri olduğunu söyleyen Turgay Demir, Salih Uçan’ın da fizik gücünün düşene kadar ona destek çıktığını ve bu durumun Beşiktaş’ın maçı alıp götürmesini sağladığını ifade etti.

Salih Uçan’ın yorulduktan sonra onun yerine oyuna giren Atiba ya da başka bir oyuncunun gerekli desteği verememesi nedeniyle Gedson’un oyunda tek başına kaldığının altını çizen yazar Kasımpaşa maçında da aynısı olduğunu ve Dünya Kupası’nda gösterdiği performans ile alakası olmayan Atiba’nın çok kötü bir oyun sergilediğini söyledi. Ayrıca oyuncunun çok rahat bir durumdayken oldukça zor bir yere pas atması nedeniyle Kasımpaşa’ya umut veren gol e sebep olduğu da belirtildi. Golden sonra Kasımpaşa’nın daha etkili olduğunu ve Beşiktaş’ın kontra ataklarla o devam ettiğini belirten yazar, Weghorst ve Muleka’nın kaçırmanın zor olan 3 pozisyonu harcadığı yorumunu yaptı. Turgay Demir, kaleci Mert Günok tarafından ortaya koyulan performansın takım arkadaşlarına güven verirken rakipleri de korkuttuğunu belirtti. Beşiktaş’ın bu acımasız yarış içerisinde kazanarak rakiplerine bir adım daha yaklaştığını belirten yazar darısı gelecek haftalara dedi.

Sinan Vardar – Ellerine Sağlık

Maç hakkında yazısını kaleme alan bir başka yazar olan Sinan Vardar Ellerine sağlık başlığı adlı yazısında Beşiktaş’ın maça başlarken oldukça istekli olduğunu ve tempolu bir oyun ortaya koyduğunu belirtti. Maçın ilk 20 dakikasında Beşiktaş’ın kazanma arzusunu takdir eden yazar bu şekilde Beşiktaş’ın rakibini sahasından çıkarmadığını belirtti. Daha sonrasında iki farklı öne geçmesine rağmen yediği gol ile maçı zor sokan Beşiktaş’ta Mert Günok’un performansını da dikkat çekti. Salih’in muhteşem asisti ile Cenk Tosun tarafından atılan gole ve galibiyeti getiren Weghorst’un golü arasındaki süre boyunca kaleci Mert Günok’un 3 adet %100 gol pozisyonunu önleyerek maçı Beşiktaş tarafında tuttuğu belirtildi. Ayrıca maç boyunca Gedson tarafından ortaya koyulan performansı tebrik ederken hem savunmada hem hücumda çok iyi çalıştığını belirtti. Bir diğer parantez ise Muleka tarafından ortaya konan futbol için açıldı. Sinem Vardar, son dakikalarda Kasımpaşa tarafından kaçırılan gollere rağmen Beşiktaş’ın kazanmayı bildiğini ama bu futbolun şampiyonluk için yeterli olmayacağını belirtti. Kasımpaşa’nın oynadığı futbolu da tebrik eden yazar ara transfer döneminde Beşiktaş’ın en az 2 ya da 3 transfer yaparak takımı takviye etmesi gerektiğini belirtti. Takıma yapılan birkaç takviye ile Beşiktaş’ın çok can yakan bir takım haline gelebileceğinin altını çizdi. Maçın hakemi Zorbay Küçük için de bir parantez açan Sinan Vardar, zaman zaman hakemin bazı hatalı kararlar vermesine rağmen oyunu durdurmayan ve temponun artması açısından titiz bir şekilde düdüklerini çaldığını da ifade etti. Beşiktaş ile ilgili haberleri Joybet‘te bulabilirsiniz.

Spor