Travazol Reçetesiz Alınır mı

10 Tem

Travazol reçetesiz satın alınabilir mi? Konu hastalar tarafından merak edilmektedir. Tek hücreli mantarların ciltte kaşıntılı, ağrılı, kırmızı ve iltihaplı görünümlere neden olduğu mantar hastalıkları, kişiler için rahatsız edici boyutlara ulaşabilmektedir. Mantar hastalıklarının tedavisinde hastalık etkeninin kontrol altına alınması ve semptomların yüzeysel olarak tedavi edilmesi son derece önemlidir. Mantar kaynaklı cilt hastalıklarında yüzeysel tedavi ile hastaya rahatlama sağlayan travazol reçetesiz alınabilir mi? Öncelikle hastaların mantar hastalıklarının teşhisinin mutlaka doktorlar tarafından yapılması gerektiğini bilmeleri gerekmektedir. Cilt yüzeyinde kızarıklık, kaşıntı, şişlik ve iltihap şeklinde ortaya çıkan hastalıkların hepsi mantar kökenli olmayabilir. Bu nedenle mutlaka bir cilt hastalıkları uzmanı tarafından teşhis konulması ve doktor kontrolünde ilaçların kullanılması önemlidir.

Travazol Reçetesiz Alınabilir mi?

Travazol etken maddeleri isoconazole nitrate ve diflucortolone valerate’dir. Isoconazole nitrate, imidazol grubundan bir ilaçtır. Mantarlara karşı etkilidir. Diflucortolone valerate, iltihabı önleyen ve kaşıntı, ağrı ve şişlik semptomlarını azaltan bir maddedir. Travazol, cilde haricen uygulanır. Mantarın başlangıcında yüzeysel tedavide etkilidir. Eritrazma hastalığına neden olan mantarları nötralize eder ve hastalığın kırmızı ve kahverengi lekelerini tedavi eder. Bu ilaç aynı zamanda küflere karşı da tedavi edicidir. Ayrıca çok çeşitli mikropların neden olduğu cilt rahatsızlıklarını da tedavi eder. İlaç ayrıca mantar ve mikropların ve küflerin neden olduğu iltihabı, kaşıntıyı ve ağrıyı da giderir. Travazol reçetesiz alınabilir mi? Travazol’ü reçetesiz eczanelerden temin etmek isteyenler olabilir. Bu pomad eczanelerden reçetesiz temin edilebilir. Ancak hastaların mantar ve mikrobiyal cilt hastalıklarının hekim tarafından tanısının konulması ve doktor kontrolünde ilaç kullanımı konusunda hassas olmaları gerekir.

Travazol Krem Reçeteli Midir?

Travazol hangi doktor tarafından reçete edilebilir? Bu pomad, özellikle erken evrelerde mantar hastalıklarının yüzeysel tedavisinde etkili bir ilaçtır. Cilt ve deri hastalıkları uzmanları dermatologlardır. Travazol, dermatologlar, yani dermatologlar tarafından reçete edilebilir. Sağlık Bakanlığı, Travazol gibi tropikal antifungal ilaçların en fazla iki kutu reçete edilmesine izin vermektedir. Bu sınırlama dikkate alınmalıdır. Travazol reçetesiz de satın alınabilir. Bu nedenle Travazol’ün Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından ödenip ödenmediği sorusu akla gelebilir. İlaç, devlet ödemesi kapsamında doktor reçetesiyle eczanelerden ücretsiz olarak satın alınabilir. Travazol reçeteli alımları Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından karşılanmaktadır. Travazol Reçetesiz Satılır mı?

Travazol Krem Reçeteli Fiyatı 2023

Travazol krem ​​egzama tedavisinde kullanılan kremler arasındadır. Mantarlara ve çeşitli mikroplara ve küflere karşı etkilidir. Mantar oluşumunun erken evrelerinde cilt yüzeyinde semptomatik tedavide kullanılır. Kremin fiyatı merak edilebilir. Öncelikle travazol krem ​​reçeteli fiyatı SGK kapsamındadır. Reçetesiz satın alımlarda ödemeler devlet tarafından karşılanmaz. Travazol krem ​​reçeteli fiyatı 2023 79.38 TL’dir.

Travazol Reçetesiz Satılır Mı?

Travazol reçetesiz satın alınabilir. Ancak ilacın mantar hastalıkları için yüzeysel bir tedavi olduğu unutulmamalıdır. Cilt hastalıklarını kendi kendine teşhis eden ve reçetesiz ilaç kullanan hastalar mevcut hastalığı kötüleştirebilir. Bu nedenle travazolün reçetesiz ve doktor gözetimi olmadan kullanılması önerilmez.

Şunlara mutlaka göz atın: